Historia Sipoko w kilku etapach

Pomysł stworzenia Sipoko narodził się już w 2017 roku, ale strona została oficjalnie uruchomiona dopiero w 2022 roku. Dowiedz się na tej stronie, jakie były najważniejsze wydarzenia, które zaznaczyły historię tego rynku.

2017

PROJEKT ZACZYNA PRZYBIERAĆ KSZTAŁT

Od czego zaczynamy?

Takie pytanie zadawali sobie założyciele Sipoko już w 2017 roku. Podstawową ideą było stworzenie innowacyjnego, w 100% polskiego marketplace, który mógłby stanowić realną alternatywę dla tych już obecnych w sieci.


Główny cel? Odzyskanie kraju.

 

Podstawowym warunkiem bycia częścią dużej społeczności sprzedawców jest bycie firmą działającą na terenie Polski, aby nadać nowy impuls gospodarce europejskiej.

2020

ROZPOCZYNAJĄ SIĘ PIERWSZE PRACE

Zacznijmy prace!

Podobnie jak na budowie, pierwsze prace programistyczne rozpoczynają się w połowie 2020 roku. 

Personel przez długi czas dokumentował, próbując zrozumieć, jakie były główne problemy, z którymi zetknęli się sprzedawcy (i inni) w związku z mechanizmami kupna i sprzedaży przyjętymi przez inne witryny.


Na podstawie tych badań położono podwaliny pod próbę stworzenia innego niż wszystkie inne targowiska, na którym można byłoby zaspokoić zarówno potrzeby sprzedających, jak i kupujących.

2022

STRONA JEST URUCHAMIANA ONLINE

Powstaje Sipoko.pl

Wreszcie Sipoko zostaje wprowadzone na rynek. Cały rok zajęło planowanie, uzgodnienia, dyskusje i badania, aby wszystko było idealne i sprawne, przeplatane także momentami niepewności i wątpliwości co do ważności projektu.

Na 2022, postanowiliśmy rzucić się w pustkę i udostępnić Sipoko wszystkim.

 

Nasz cel zawsze pozostawał ten sam: stać się prawdziwym kontenerem dla firm działających na terenie Polski, które chcą rozpropagować swoje produkty, a tym samym sprzyjać europejskiej gospodarce.

Na przyszłość...

TUTAJ NIE ZATRZYMUJEMY

Następny krok? Idź za granicę!

Oczywiście naszego projektu nie można uznać za zakończony; nieustannie pracujemy nad tym, aby móc zasłużyć na Twoje zaufanie dbając o to, aby nasz katalog produktów był zawsze aktualizowany i dostosowywany do Twoich potrzeb.

Wszystko to, oprócz gwarancji darmowej wysyłki i certyfikowanych produktów, stanowi solidne fundamenty, na których będziemy starać się budować naszą przyszłość: zaistnieć także za granicą, aby dać sprzedawcom możliwość eksportu swoich produktów w całej Europie.


A dlaczego nie, nawet w pozostałej części świata!