Masz firmę w Polsce?
Zdobądź darmowy sklep na Sipoko.pl
Zacznij od razu sprzedawać swoje produkty tysiącom potencjalnych klientów

Zakupy biznesowe

Na Sipoko każdy może robić zakupy, od osób prywatnych po duże firmy; wszystkie zakupy są płatne, ponieważ sprzedawcy zarejestrowani w serwisie działają na terenie Polski. W przypadku zakupów dużej ilości produktów istnieje możliwość uzyskania rabatu od sprzedawcy, który wprowadzi do karty produktu ostateczną cenę (z VAT).W naszej witrynie wszystkie zakupy są rozliczane; niezależnie od tego, czy jest to zakup prywatny, czy biznesowy, możesz poprosić sprzedawcę o fakturę, podając swój numer VAT lub kod podatkowy. W przypadku zakupów dużych ilości towaru istnieje możliwość zażądania rabatu od sprzedawcy, który wprowadzi cenę (VAT naliczony) bezpośrednio w karcie produktu.

W tym momencie kupujący będzie miał 5 dni na dokonanie zakupu, a następnie może zażądać faktury, zaznaczając odpowiednie pole dostępne w fazie potwierdzenia zamówienia. W związku z tym nie będzie konieczne wysyłanie wiadomości lub specjalnych próśb do sprzedawcy, ponieważ zostanie on automatycznie powiadomiony o dokonaniu płatności.


  • WSZYSTKIE PRODUKTY SĄ ROZLICZALNE

Na Sipoko wszystkie produkty widoczne na stronie i dostępne do sprzedaży są płatne, ponieważ są sprzedawane przez sprzedawców działających na terenie Polski. Aby zażądać faktury nie jest konieczne wysyłanie wiadomości do sprzedawcy: po zaznaczeniu odpowiedniego pola i wysłaniu zamówienia, sprzedawca automatycznie otrzyma żądanie faktury.

W celu wystawienia rachunku odbiorca zamówienia musi znajdować się w tym samym kraju co sprzedawca; polski sprzedawca może zatem wystawić fakturę tylko kupującemu, który ma miejsce zamieszkania w Polsce.

Zakupy biznesowe również podlegają tym zasadom: w przypadku, gdy firma jest zainteresowana produktem i potrzebuje dużej ilości jednostek, może zażądać rabatu bezpośrednio od sprzedawcy; ostateczna cena będzie zawierała podatek VAT i może zażądać faktury tylko wtedy, gdy ma swoją siedzibę w tym samym kraju co sprzedawca.


  • JAK ZŁOŻYĆ ZNIŻKĘ ILOŚCI?

Aby zażądać rabatu ilościowego na konkretny produkt, należy wysłać wiadomość do sprzedawcy z zapytaniem; to sprzedawca decyduje o tym, jaką zniżkę zastosować. Ostateczna cena (już obniżona i zawierająca podatek VAT) zostanie podana w karcie produktu i będzie można kontynuować zakup.

Uwaga! Rabat ilościowy ma ograniczony czas trwania: kupujący będzie miał 5 dni na dokonanie zakupu. 


Przykład rabatu ilościowego


  • CO POTRZEBUJESZ, ABY WNIOSEK FAKTURĘ?

W przypadku zakupów biznesowych w momencie potwierdzenia zamówienia konieczne będzie zaznaczenie pola dedykowanego żądaniu faktury; w ten sposób sprzedawca zostanie automatycznie powiadomiony. Niektóre z danych, które należy wprowadzić to:

- nazwa firmy, na którą ma być wystawiona faktura;

- NIP lub kod identyfikacji podatkowej właściciela faktury;

Ponadto na Sipoko będzie można zażądać faktury, nawet jeśli nazwa odbiorcy faktury nie jest taka sama, jak ta, z którą zarejestrowałeś się na stronie. Ważne jest, aby odbiorca miał swoją siedzibę lub miejsce zamieszkania w tym samym kraju co sprzedawca.


  • CO SIĘ DZIEJE W PRZYPADKU ZAMÓWIENIE WIELOKROTNE

Kiedy mówimy o „zamówienie wielokrotne”, odnosimy się do wszystkich zakupów, które obejmują produkty sprzedawane przez różnych sprzedawców. Również w tych przypadkach istnieje możliwość zażądania faktury, ale jeśli ta ostatnia jest konieczna tylko dla niektórych produktów zawartych w zamówieniu, a nie dla wszystkich, procedura postępowania ulega zmianie.

Gdy pole rozliczeniowe jest zaznaczone, WSZYSCY sprzedawcy są powiadamiani o żądaniu; z tego powodu zalecamy składanie oddzielnych zamówień, aby nie ryzykować otrzymania niechcianych faktur.


Czy ta strona była pomocna?