WITAJCIE NA OFICJALNYM BLOGU SIPOKO

Na tej stronie znajdziesz listę wszystkich artykułów opublikowanych na naszym blogu.


Co tydzień będziemy zamieszczać nowy artykuł, który jest zawsze inny, w którym postaramy się na bieżąco informować o najnowszych wydaniach w zakresie technologii, technologii informacyjnej, kinowej 

i wydawniczej, a także o najnowszych wiadomościach i trendach które wpływają na świat mody, sportu i osobistego dobrego samopoczucia.

Na blogu znajdziecie Państwo również kilka artykułów związanych z naszą giełdą i jej działaniem, w których postaramy się wyjaśnić kim jesteśmy, nad jakimi celami pracujemy na co dzień oraz jakie rodzaje 

produktów znajdziecie na naszej stronie.

Pomoc europejskiej gospodarce. Co robimy w praktyce

12 Sty 2022
Pomoc europejskiej gospodarce. Co robimy w praktyce - Oficjalny blog Sipoko.pl
Jednym z głównych celów Sipoko jest pomoc europejskiej gospodarce poprzez umożliwienie całkowicie za darmo tworzenia sklepu internetowego wyłącznie firmom z siedzibą w Polsce, przy czym wszystkie firmy, które zdecydują się zarejestrować w naszym serwisie podlegają tym samym zasadom dotyczącym do sprzedaży produktów online, starając się jednocześnie zminimalizować możliwość podrabiania produktów przez firmy zagraniczne.

Jak to robimy?

Ciągłe monitorowanie próśb o rejestrację na stronie przez sprzedawców, a także publikowanych codziennie ogłoszeń sprzedażowych. Faktycznie, w momencie rejestracji przeprowadzana jest ścisła kontrola firmy, siedziby i rodzaju sprzedawanych produktów, a także sprawdzanie reklam sprzedaży pod kątem zgodności sprzedawanych produktów z właściwościami przewidzianymi przez Konsumenta. Kodeks dotyczący sprzedaży internetowej.

Damy również firmom możliwość samodzielnego zarządzania otrzymanymi zamówieniami, wysyłką towarów oraz wnioskami o zwrot, tak aby czuły się integralną częścią całego procesu kupna i sprzedaży. Przesyłki zostaną powierzone głównym kurierom krajowym działającym w naszym kraju, gwarantując szybką dostawę zamówionego towaru bez dodatkowych kosztów.  


icons8-piccola-impresa-48.png?1639132338624 MAŁA LUB DUŻA FIRMA NIE MA ZNACZENIA; WSZYSCY SĄ MILE WIDZIANI. Chcemy od razu wyjaśnić jedną rzecz: na Sipoko chcemy dać wszystkim możliwość stania się częścią naszej społeczności, od małego sklepu w sąsiedztwie po dużą firmę znaną w całym kraju. W ten sposób każdy będzie miał możliwość poszerzenia swojej sprzedaży poprzez stworzenie wirtualnego sklepu. Ponadto:

  • na Sipoko wszystkie firmy muszą przestrzegać tych samych przepisów dotyczących sprzedaży produktów online zawartych w Kodeksie Konsumenta;
  • nie będzie konieczne ponoszenie żadnych początkowych kosztów, aby móc stworzyć własny sklep, a w każdej chwili możesz zdecydować o usunięciu konta bez ponoszenia dodatkowych kosztów.


icons8-poland-48.png?1639580843986 TYLKO PODSTAWOWY WYMÓG: MIEĆ SIEDZIBĘ W POLSCE. To jedyny wymóg, jaki muszą spełnić firmy chcące zarejestrować się na naszej stronie i rozpocząć u nas sprzedaż: siedziba firmy musi znajdować się w Polsce. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że: 

  • podatki i składki zapłacone za sprzedaż i wysyłkę towaru będą płacone do państwa polskiego;
  • będziemy mogli zniechęcać do nielegalnego podrabiania produktów i możliwości płacenia takich podatków w innym kraju niż ten, w którym firma prowadzi działalność.

Właśnie z tego powodu nasi pracownicy przeprowadzą ścisłą kontrolę, gdy otrzyma od firmy nowy wniosek o rejestrację na stronie (wnioskując o wszystkie niezbędne dokumenty w celu potwierdzenia tych wymagań) oraz kiedy zostaną dodane nowe ogłoszenia, aby zapewnić zgodność sprzedanych produktów.


icons8-poliziotto-uomo-48.png?1639135570964KONTROLE ZACIĘTE W CZASIE REJESTRACJI. Jak już powiedzieliśmy, firma decydująca się na rejestrację w naszym serwisie musi mieć swoją siedzibę w Polsce. Właśnie z tego powodu od sprzedawców wymagane są określone dokumenty, które pozwolą nam przeprowadzić odpowiednią kontrolę prawdziwości informacji wprowadzonych podczas rejestracji, a tym samym będą mogli przystąpić do akceptacji.

Dopiero wtedy sprzedawcy będą mogli zacząć dodawać sprzedane produkty do swoich stanów magazynowych i tym samym uwidocznić je dla wszystkich potencjalnych kupujących.


icons8-grocery-shelf-48.png?1639136575440 KONTROLE RÓWNIEŻ WSTAWIONYCH PRODUKTÓW. Nasi pracownicy przeprowadzą niezbędne kontrole nie tylko firm, które zdecydują się zarejestrować na naszej stronie, ale także produktów wprowadzonych podczas tworzenia reklam; przed opublikowaniem w rzeczywistości muszą one zostać zatwierdzone i przejść wszystkie kontrole pod względem legalności i zgodności z zasadami zawartymi w Kodeksie konsumenckim.

Również z tego powodu przygotowaliśmy dokument Prawna Gwarancja Zgodności, który opisuje obszary zastosowania przepisów wraz ze wszystkimi odniesieniami do artykułów Kodeksu Konsumenckiego, które regulują sprzedaż produktów przez Internet. Ten dokument jest dostępny na dole strony lub klikając ten link.


icons8-maneggiare-con-cura-48.png?1639142064802 ZAMÓWIENIA I PRZESYŁKI ZARZĄDZANE BEZPOŚREDNIO PRZEZ FIRMĘ. Aby firmy, które zdecydują się na rejestrację w serwisie czuły się integralną częścią procesu kupna i sprzedaży, będą mogły samodzielnie zarządzać otrzymywanymi zamówieniami, wysyłkami i prośbami o zwrot sprzedanych produktów.

W rzeczywistości naszym zadaniem jest tylko i wyłącznie pośredniczyć między firmą a kupującym, zapewniając przestrzeń online, którą sprzedający mogą zarządzać całkowicie niezależnie. Zajmą się również powierzeniem zamówień głównym kurierom działającym w kraju, dbając o to, aby produkty dotarły do Twojego domu szybko i bez dodatkowych kosztów.


icons8-e-learning-48.png?1639142891637 PRZYSZŁOŚĆ SPRZEDAŻY JEST ONLINE. Nie ma wątpliwości, że w dzisiejszych czasach wiele osób woli kupować prezenty, sprzęt i przedmioty codziennego użytku w Internecie. W ten sposób mają możliwość wyboru najlepszej oferty spośród wielu dostępnych w sieci i skorzystania z (czasem darmowej) wysyłki bezpośrednio do domu bez martwienia się o transport czy montaż produktu.

Właśnie z tego powodu, jeśli jesteś właścicielem firmy działającej na terenie Polski i chcesz zapuścić się w świat sprzedaży internetowej z pewnością, że Twoje reklamy zawsze będą widoczne dla kupujących, że nie znajdziesz reklam sponsorowanych, które będą cię karać. produktów i bez konieczności ponoszenia wygórowanych kosztów utrzymania sklepu internetowego, Sipoko jest właściwym rynkiem dla Ciebie.

Czy ta strona była pomocna?
Masz firmę w Polsce?
Zdobądź darmowy sklep na Sipoko.pl
Zacznij od razu sprzedawać swoje produkty tysiącom potencjalnych klientów